2022-ci ilin Dekabr ayının 25-də qarşıdan gələn 31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni-2023-cü il münasibətilə 1 saylı Psixonevroloji Sosial Xidmət Müəssisəsində və E.Mirzəyev adına sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 6 nömrəli Respublika xüsusi internat məktəbində tədbirlər keçirilmişdir.
Cari ilin dekabr ayının 25-də Milli Aviasiya Akademiyasının “Heydər Əliyev və azərbaycançılıq” klubunun, Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Xəzər rayon təşkilatı Milli Aviasiya Akademiyası ərazi ilk partiya təşkilatının və Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) təşəbbüsü ilə 1 saylı Psixonevroloji Sosial Xidmət Müəssisəsində və E.Mirzəyev adına sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 6 nömrəli Respublika xüsusi internat məktəbində 31 dekabr  Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə və Yeni ilin gəlişinə həsr olunmuş tədbirlər keçirilmişdir.
1 saylı Psixonevroloji Sosial Xidmət Müəssisəsində sosial xidmətlə təmin edilmiş şəxslərə yeni il süfrəsi açılmış, E.Mirzəyev adına sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 6 nömrəli Respublika xüsusi internat məktəbində isə məktəblilərə yeni il hədiyyələri verilmişdir. Hər iki tədbir musiqili-əyləncəli proqramla müşayiət olunmuşdur.

On December 25 of this year, at the initiative of the National Aviation Academy (NAA) "Heydar Aliyev and Azerbaijanism" club, the NAA primary territorial party organization "Yeni Azerbaijan" (Khazar district, Baku), the Student Youth Organization (SYO), in the Psychoneurological Institution No. 1 of Social Services and the Republican Specialized Boarding School No. 6 named after E. Mirzaev for children with disabilities held events dedicated to the upcoming Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year to be celebrated on December 31.
In the Psychoneurological Institution No. 1 of Social Services, a New Year's table was prepared for those receiving social services; in the Republican Specialized Boarding School No. 6, schoolchildren were presented with New Year's gifts. Both events were accompanied by a musical and entertainment program.