Fizika-texnologiya fakültəsinin tələbəsi Özbəkistan-Azərbaycan Biznes Forumu çərçivəsində təşkil olunmuş sərgidə ölkəmizi təmsil edən komandanın əsas üzvlərindən biri olmuşdur.
Böyük fəxr hissi ilə bildiririk ki, Fizika-texnologiya fakültəsinin Mexatronika və robototexnika mühəndisliyi ixtisasının 2573a qrupunun tələbəsi Rəvan Hacıyev 22-23 avqust 2024-cü il tarixlərində Daşkənd şəhərində keçirilən Özbəkistan-Azərbaycan Biznes Forumu çərçivəsində təşkil olunmuş sərgidə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin dəstəyi ilə ABC layihəsi olaraq ölkəmizi təmsil edən komandanın əsas üzvlərindən biri olmuş, TRONİQ MMC-də, icraçı direktor Anar Nəbiyevin rəhbərliyi ilə istehsalat təcrübəsi keçən tələbələrimizin də iştirakı ilə layihələndirilməsi başa çatdırılan, 4 tərəfli videomonitorinq təmin edən RoboRek  robotu ilə Milli Aviasiya Akademiyasını və TRONİQ MMC-ni bu sərgidə tanıtmışdır. Tədbirdə iştirak etmiş həmyerlilərimiz bir çox iş adamları ilə məhsuldar görüşlərdə iştirak etmiş, layihə ilə bağlı dəyərli fikir və təkliflər almışlar. Tədbir həmçinin iki ölkə arasında biznes əlaqələrinin inkişafına və gələcək əməkdaşlıqların qurulmasına yeni imkanlar yaratmışdır. Xüsusi qeyd etmək lazımdır ki, Dövlət Agentliyi, son illər gənclərin iştirakı ilə yerinə yetirilən startap layihələrinə və yeniliklərə çox böyük dəstək verir.
Tələbəmiz Rəvan Hacıyevi təbrik edirik və ona əzmkar yaradıcılıq fəaliyyətində yeni uğurlar arzu edirik!
MAA tələbələrinə təcrübə keçmək və belə mötəbər tədbirlərdə iştirak etmək üçün xüsusi dəstək verdiyinə görə TRONİQ MMC-nin icraçı direktoru, layihənin rəhbəri Anar müəllimə xüsusi təşəkkürümüzü bildiririk!

A student of the Faculty of Physics and Technology was one of the key members of the team representing our country at an exhibition organised as part of the Uzbek-Azerbaijani Business Forum.
We are proud to announce that Ravan Hajiyev, a student of group 2573i of the Faculty of Physics and Technology, majoring in Mechatronics and Robotics, who participated in the exhibition organised within the framework of the Uzbek-Azerbaijani Business Forum in Tashkent on 22-23 August 2024, supported by the State Agency for Citizen Services and Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan, was one of the key members of the team representing our country as an ABC project. He presented National Aviation Academy (NAA) and “TRONIQ” LLC at this exhibition with “RoboRek2” robot providing 4-way video monitoring, the design of which was finalised with the participation of our students undergoing industrial practice at “TRONIQ” LLC under the guidance of Anar Nabiyev, Executive Director. Our countrymen involved in the event took part in productive meetings with many businessmen and received valuable ideas and project proposals. The event also opened new opportunities for developing business ties between the two countries and establishing further co-operation. It is especially noteworthy that the State Agency provides great support to start-up projects and innovations implemented in recent years with the participation of young people.
We congratulate our student Ravan Hajiyev and wish him new successes in his hard creative work!
We express special gratitude to Anar Nabiev (the Project Manager, Executive Director of ‘Troniq’ LLC) for special support of NAA students for internship and participation in such prestigious events!